5 przydatnych wskazówek jak kupować mądrzej i bezpieczniej podczas Black Friday

 • 5 przydatnych wskazówek jak kupować mądrzej i bezpieczniej podczas Black Friday
  Odszukaj symbol kłódki
 • 5 przydatnych wskazówek jak kupować mądrzej i bezpieczniej podczas Black Friday
  Kupuj w trybie prywatnym przeglądarki lub z wyłączoną obsługą plików cookies
 • 5 przydatnych wskazówek jak kupować mądrzej i bezpieczniej podczas Black Friday
  Przed zakupami zapoznaj się z polityką zwrotów i reklamacji
 • 5 przydatnych wskazówek jak kupować mądrzej i bezpieczniej podczas Black Friday
  Korzystaj z narzędzia porównywarki cen
 • 5 przydatnych wskazówek jak kupować mądrzej i bezpieczniej podczas Black Friday
  Nie kupuj w e-sklepach, które wymagają więcej informacji niż jest to konieczne do sfinalizowania zakupu

Black Friday – wszystko co musisz wiedzieć

Black Friday jest znany w Polsce także jako Czarny Piątek. Przypada w piątek po Dniu Dziękczynienia i oznacza początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem. Zastanawiasz się, kiedy Black Friday w 2021 roku? Spieszymy z odpowiedzią! Black Friday 2021 będzie miał miejsce już 27 listopada. Warto wiedzieć, że tego dnia wiele sklepów czynnych jest w dodatkowych godzinach, a promocje bywają wydłużone nawet na cały weekend. W Stanach Zjednoczonych Czarny Piątek stanowi dla sprzedawców najbardziej dochodowy dzień w ciągu całego roku. Do krajów Europy dopiero napływa trend z nim związany, ale konsumenci już przyzwyczaili się, że mogą w Black Friday zrobić zakupy w okazyjnych cenach, co przekłada się na zyski przedsiębiorców.

Dlaczego początek sezonu przedświątecznego nazywa się Czarnym Piątkiem? Istnieje kilka teorii, ale dwie z nich są najpowszechniejsza. Pierwsza sięga lat 60. XX w. Kiedy w Filadelfii ruszyły wyprzedaże, ulice i sklepy były tak zatłoczone, że niezbędne były interwencje policji. Departament chcąc opisać zajścia, sięgnął po sformułowanie „Black Friday”. Druga wersja natomiast głosi, że od tego dnia handlarze nie musieli sięgać po czerwony atrament w dokumentach księgowych, którym zaznaczało się straty w bilansie. Zaczynał się natomiast sezon używania czarnego atramentu, odpowiedniego do zapisywania zysków – stąd nazwa „Czarny Piątek”.

Black Friday 2021 z Kimbino

Black Friday to święto dla każdego miłośnika zakupów, ale nie tylko! Jeśli właśnie planujesz zakup elektroniki, wymianę garderoby albo chcesz nabyć prezenty na nadchodzące święta w lepszych cenach – Black Friday 2021 to doskonała okazja. Wówczas mają miejsce rabaty i obniżki, niespotykane w innych dniach. Dla klientów wyprzedaże są idealną okazją do zdobycia towarów po niższych cenach i niemałą oszczędność. 

Niemniej w związku z szeroką ofertą, możesz czuć się zagubiony. Postanowiliśmy pomóc Ci i uporządkować informacje odnośnie promocji z okazji Czarnego Piątku. Na Kimbino znajdziesz gazetki sklepów, w których znajdą się najlepsze rabaty na asortyment z niemal wszystkich kategorii. Swoje akcje rabatowe na Black Friday 2021 przygotowały sklepy z odzieżą, kosmetykami, akcesoriami do domu i ogrodu, elektroniką, ale też sklepy online i supermarkety. Chcesz być na bieżąco? Zainstaluj naszą aplikację lub zarejestruj swoje konto w witrynie internetowej, a nie przegapisz żadnej oferty z okazji tegorocznego Black Friday